2,1 milliárd euróra perlik a Google-t a nagy európai médiacégek
Az Európai Unió után maguk a vállalkozások is nekimennek a techóriásnak.
Az Európai Unió után maguk a vállalkozások is nekimennek a techóriásnak.
Mathias Döpfner, az EU egyik legnagyobb médiavállalata, a jobboldali Axel Springer Kiadó vezérigazgatója szerint Németország lefelé tart, gazdaságilag és egyébként is. Ám ahelyett, hogy a nemzet nekifeszülne a szélsőjobb által meglovagolt problémák rendezésének, inkább bagatellizálja azokat. Így nem csoda, hogy felfelé tart a szélsőjobb.
Több száz munkahelyet szüntet meg a Springer német médiavállalat az ország legnagyobb tömeglapjánál, a Bildnél, és a munka nagy részének elvégzéséről mesterséges intelligenciára alapozva gondoskodik – írták német lapok kedden.
Kiszivárgott üzenetek szerint Mathias Döpfner, a német Axel Springer kiadó vezérigazgatója saját céljai elérésére használta a Bild bulvárlapot, megpróbálta befolyásolni a legutóbbi német választások kimenetelét, becsmérelte az iszlámot és a kelet-németeket, valamint klímaváltozás elleni üzeneteket is megfogalmazott.
Egyelőre nem világos, miért menesztették mindhárom főszerkesztőt Európa legnagyobb bulvárlapjánál.
A német lapkiadók egyesületének leköszönő elnöke, Mathias Döpfner szerint az újságírás a következő években fontosabb lesz, mint valaha. Ahol nincs digitális vagy nyomtatott újság, annak a demokrácia és a szabadság látja kárát, idézi a Springer-vezért a Die Welt.
Egy ideig úgy tűnt, hogy Julian Reichelt megússza a vádakat, most azonban a kiadó is úgy értékelte, hogy a befolyásos főszerkesztő nem tudta meghúzni a határt a privát és a szakmai ügyei között.
Az amerikai portál új fejezetet nyitott, gyorsabb tempóra késztette a hagyományos lapokat – nem meglepő, hogy a német Axel Springer médiacég egymilliárd dollárt sem sajnált a megvásárlására.
Michael Ringier vezetője elismerte: vannak országok, ahol máshogy kezelik a médiakérdéseket. Úgy véli, a magyar kormány illiberális demokráciát emleget, de el kell mondani, hogy ilyesmi nem létezik.
A német-francia vállalat egyre nagyobb szeletet hasít ki magának az amerikai médiapiacból.
A változás a magyar médiapiacon a Blikket és a Kiskegyedet is érinti, ha a tranzakciót jóváhagyja a Gazdasági Versenyhivatal.
Múlt heti, müncheni látogatása után szerdán Berlinbe megy a magyar miniszterelnök.
Majoros Krisztinát tavaly decemberben nevezték ki, és a Blikk.hu digitális stratégiájáért és az oldal tartalmainak felügyeleteiért is felelt.
Egy tavalyi orosz törvény szerint a médiacégeknél a külföldi tulajdonhányad "biztonsági megfontolásból" nem haladhatja meg a 20 százalékot. Az Axel Springer Russia az alapító halálának 30 éves évfordulóján közölte: egy orosz vállalatnak adják el érdekeltségeiket.
Drámai küzdelem után, gyakorlatilag "az utolsó tíz percben" dőlt el, hogy a Financial Timesért versengő német és japán médiaóriás, az Axel Springer és a Nikkei közül az utóbbi veheti meg a londoni gazdasági napilapot.
Osztrák tulajdonos egyesítette a Ringier- és Axel Springer-érdekeltségek jelentős részét. A Mediaworks Hungary Zrt. 700 munkatársat foglalkoztat, 63 médiaterméket ad ki, és 15-16 milliárd forintos éves bevételre számít. A médiacég feje Mihók Attila.
Az Axel Springer és a Népszabadságot kiadó Ringier akadálytalanul fuzionálhat. Az Axel Springer és a Ringier első ízben 2011-ben kívánt összeolvadni - harmadik fél bevonása nélkül - ám akkor a médiatanács nem adta meg a szakhatósági hozzájárulást ehhez. Most egy felvásárló közbeiktatással valósulhat meg az egyesülés.
Murányi Marcell lett a Népszabadság főszerkesztője. A lapot 2011 júniusa óta Tóth Levente irányította megbízott főszerkesztőként. A Blikk új főszerkesztőjét a későbbiekben választja meg a Ringier.
Bár a végső döntést a GVH-nak kell kimondania, az NMHH megadta az előzetes engedélyét a Ringier AG és az Axel Springer médiavállalatok magyarországi fúziójához.